Jaki stół loftowy wybrać - okrągły czy prostokątny?

stół

Stoły w stylu loft charakteryzują się industrialnym wyglądem. Ponadto wyróżniają się swoją budową. Możemy spotkać także stoły loftowe, gdzie nogi będą drewniane, malowane pod różne kolory. Wśród stołów loftowych można wyróżnić stoły w formie blatu: koła, prostokąta, czy kwadratu. Kiedy warto zdecydować się na stół okrągły? Gdzie sprawdzi się stół prostokątny? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, gdzie odpowiadamy na powyższe pytania. Życzymy udanej lektury!

W jakich wnętrzach sprawdzi się stół okrągły w stylu loft?

Stół loftowy okrągły charakteryzuje się tym, że blat jest w formie koła. Średnica jest zawsze dopasowana do wielkości pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Większość stołów posiada dodatkowe wkładki.  Stół w okrągłej formie doskonale sprawdzi się w dużych, obszernych pomieszczeniach. Ważne jest, aby stół loftowy okrągły był wykonany z estetycznych materiałów, takich jak na przykład naturalna okleina dębowa. Wyróżnia się ona wysoką trwałością i prezentuje się bardzo estetycznie. Ponadto doskonale pasuje do innych materiałów, takich jak beton, cegła lub szkło. Ważne jest jednak, aby wybierać meble loftowe od sprawdzonego producenta, który dba o precyzję i jakość wykonania.

Kiedy warto wybrać stół loftowy prostokątny?

Stół loftowy w kształcie prostokątnym będzie idealnie pasował do wnętrz o niewielkiej przestrzeni. Do małych mieszkań w bloku warto wybierać stoły prostokątne o wymiarach 120 cm x 90 cm lub 90 cm x 90 cm. Surowy charakter stołu prostokątnego w stylu loft nada pomieszczeniu elegancji i podkreśli oryginalny styl całej aranżacji. Co więcej, stół prostokątny dobrze sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w jadalni. Dobrym rozwiązaniem może okazać się stół z metalowymi nogami i blatem w okleinie naturalnej dębowej, malowanej na dowolny kolor. Będzie on doskonale pasował do szklanych lub kamiennych dodatków we wnętrzu.

Wróć do bloga