Jak dobrać materac do łóżka?

wybieranie materaca

Wygodny materac to klucz do zdrowego i efektywnego snu oraz wypoczynku. Co więcej, odpowiednio dobrany materac może też zapobiec schorzeniom i bólom kręgosłupa. Ważne jest, aby wybrać materac, który będzie miał idealną twardość i układał się pod nasz kręgosłup. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze materaca do łóżka? Jaki materac warto wybrać? Sprawdź odpowiedzi na te pytania w poniższym artykule.

Jakie parametry warto wziąć pod uwagę podczas wybierania materaca do łóżka?

Materac do łóżka powinien być przede wszystkim dopasowany do indywidualnych potrzeb danej osoby. Ważne jest, aby podczas wybierania materaca zwrócić uwagę na jego twardość. Należy ją dobrać na podstawie analizy czynników, takich jak waga, wzrost, pozycja do spania. Podczas wybierania materaca należy też zwrócić uwagę na grubość materaca. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla osoby cięższej jest materac wyższy. Dla osób, które potrzebują, aby materac dopasował się do ich problemów z kręgosłupem albo lubią spać w pozycji embrionalnej są materace z pianką termoelastyczną. Dostępne są one w wersji materacy sprężynowych (Lunar Plus) oraz piankowych (Rubin). Zasada jest też taka, że lepiej wybrać materac twardy niż za miękki.

Jaki materac do łóżka warto wybrać?

Dla osób, które potrzebują twardego i stabilnego podłoża dobrym wyborem będzie materac SENACTIVE z klasycznym wkładem ze sprężyn. Dużą popularnością cieszą się tez materace z nowoczesnymi sprężynami X-Coli, które dodatkowo mają piankę termoelastyczną. Dzięki temu idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Osobom, które zmagają się z chorobami kręgosłupa polecane są materace z linii GRAL. Są one wyposażone w siatkę wentylującą 3D i mają powłokę antybakteryjną. Ponadto są odporne na działanie pleśni i wyróżniają się wysoką trwałością. Dodatkowo są to materace medyczne.

Wróć do bloga