Czym się kierować przy wyborze kanapy do salonu?

kanapa

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń każdego domu i mieszkania. To tam przyjmuje się zazwyczaj gości, spędza wolny czas i odpoczywa. Dlatego warto zadbać o to, by salon był miejscem, które kojarzy się wszystkim zarówno z pięknym wyglądem, jak i wygodą. Jednym z podstawowych elementów wchodzących w skład wyposażenia salonu jest kanapa. Musi być przede wszystkim komfortowa, bo to właśnie na niej spędzisz miły wieczór, odpoczywając po ciężkim dniu pracy. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać idealną kanapę do salonu? O czym warto pamiętać podczas zakupów?

Jaka kanapa sprawdzi się w Twoim salonie?

Obecnie rynek pozwala na wybór idealnej kanapy, która cieszy swoją funkcjonalnością i pięknym wyglądem. Salony i sklepy meblowe oferują szeroki asortyment narożników i kanap, ale to właśnie te drugie są najczęściej spotykanym rozwiązaniem – zajmują mało miejsca, dlatego sprawdzają się w pomieszczeniach o mniejszych wymiarach. Większe kanapy mogą oddzielać przestrzeń użytkową od wypoczynkowej, stwarzając wizualny podział salonu na dwie części. Meble tapicerskie o prostych kształtach i stonowanych kolorach idealnie wpasują się w nowoczesny lub skandynawski design, a te bardziej odważne modele z powodzeniem przystroją mieszkanie urządzone w stylu art deco. Wyrazista kolorystyka w odcieniach zieleni, fioletu i niebieskiego sprawdzi się jako kolorystyczny akcent w salonach, gdzie dominująca barwa to biel lub szarość.

O czym warto pamiętać, decydując się na zakup wymarzonej kanapy?

Niezwykle ważną kwestią jest jakość mebli. Przedział cenowy jest ogromny, ale w przypadku kanap słuszną decyzją będzie zakup modelu z drewnianym stelażem i podwójnymi sprężynami – codzienne użytkowanie nie będzie mu straszne. Istotna jest również wielkość pomieszczenia, w którym będzie znajdować się mebel. Mniejsze wymiary kanapy pozwalają na zmianę jej umiejscowienia w salonie, co pozwoli na stworzenie designu odzwierciedlającego Twój unikalny styl i odpowiadającego najważniejszym potrzebom użytkowników. W większych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się zjawiskowe kanapy, które przyciągają wzrok i stanowią wyjątkowy element wyposażenia. Warto pamiętać o tym, że w aranżacji wnętrz liczą się szczegóły – genialnym dodatkiem mogą okazać się tutaj poduszki ułożone na kanapie. Różnica w materiałach i kolorach to prosty sposób na to, by nadać przestrzeni charakteru.

Wróć do bloga